EN PERSISK SILKE QUM BÖNMATTA.

4417652. EN PERSISK SILKE QUM BÖNMATTA.

1900-tal, det blåmarkade mihrabfältet med central hängande lykta och efterföljande blommotiv, inom en krämfärgad, beige och brun multipelkant av boteh och efterföljande blomhuvuden.
180 cm x 124 cm.

Slitage på fältet.
Inslag som lossnar på platser
Gamla malskador.

Gör en kostnadsfri värdering!

180 cm x 124 cm.

Slitage på fältet.
Inslag som lossnar på platser
Gamla malskador.

Antal besök: 449