KAFFE- OCH TESERVIS, 56 delar, Blau China, Tyskland, 1900-tal.

441735. KAFFE- OCH TESERVIS, 56 delar, Blau China, Tyskland, 1900-tal.

20 kaffekoppar med 26 fat, 15 tekoppar med 18 fat, 18 assietter, tekanna, gräddkanna och sockerskål. Kaffekopparnas höjd ca 5. Tekopparnas höjd ca 6. Assietternas diameter ca 18 cm.

Bruksslitage. Ytskikt med slitage. Nagg förekommer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 675