SOCKERLÅDA, 18/1900-tal.

SOCKERLÅDA, 18/1900-tal.
4416494. SOCKERLÅDA, 18/1900-tal.

Sockertopp, i låda med kniv. Låda i furu.
Mått låda: längd 39, bredd 27, höjd 21 cm.

Skrin med torrsprickor och slitage. Kniv saknar handtag, med korrosion.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 234