4414901. Kaiser-lampor. Bordslampa, ”modell 45094", 1960-tal.
2 belysningspunkter, E27 uttag. Metallram med tvärbas Höjdjusterbar Lampskärm täckt med tyg och akrylglas diffusor.
ca Höjd 50 - 65 cm, diameter 35 cm.
tecken på slitage. En funktionell garanti tillhandahålls inte.