OFFICERSMÖSSOR 2 st, BASKRAR 2 st, Sverige, 1900-talet.
441477. OFFICERSMÖSSOR 2 st, BASKRAR 2 st, Sverige, 1900-talet.
Skärmmössa för officer m/68, grått tyg, märkt Rörström & Co Stockholm.
Skärmmössa för officer m/68, blått tyg, märkt Wigrens i fodret, stl. 57.
Basker, svart utan märke.
Basker, blå, pansartrupperna, märkt Beighau i fodret, stl. 57.
Bruksslitage, svart basker med större slitage i fodret (hål) grå skärmmössa med bristningar i svettremmen samt den transparenta plasten över leverantörslogon.
Basker, svart utan märke.