BÄDDSOFFA, 3 SITS, DANMARK 1900-TAL.

4413313. BÄDDSOFFA, 3 SITS, DANMARK 1900-TAL.

Den danska soffan från omkring 1970-talet i bok och mörkbrunt konstläder, märkt ”Engell” på klädselfodret, 73cm höjd, 201.5cm bredd, 82cm djup.

Med olika områden med tyngre slitage och några tårar på läder, några skav och märken på ramen.

Tema

20th Century Design

Gör en kostnadsfri värdering!

Tema

20th Century Design

Antal besök: 531