TVÅ VIKTORIANSKA GULDBROSCHER.

4412943. TVÅ VIKTORIANSKA GULDBROSCHER.

bestående av en rektangulär sorgbrosch, med svart emaljdekoration, mittsektionen innehållande hår, inskription på baksidan daterad 1838, 3 cm bred, och en rullande brosch i guld, centrerad med en spegel, 4 cm bred, total vikt 19,4 gram.

Båda med lite slitage, båda med senare stiftbeslag.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 261