POUL CADOVIUS. Modulära hyllsystem, Danmark, 1960-tal.
4412561. POUL CADOVIUS. Modulära hyllsystem, Danmark, 1960-tal.
Poul Cadovius (1911—2011), modulärt hyllsystem/vägghylla, teak, Danmark, 1960-tal,
Hyllsystem bestående av:
2 remsor - L 225 cm,
8 brädor - 80 x 24 cm,
16 hängare/bärare,
Div. skruvar, små delar.
Åldersanpassat skick med tecken på slitage, repor, stötar/flisar och fläckar.
Hyllsystem bestående av:
2 remsor - L 225 cm,
8 brädor - 80 x 24 cm,
16 hängare/bärare,
Div. skruvar, små delar.