POUL CADOVIUS. Modulära hyllsystem, Danmark, 1960-tal.

4412561. POUL CADOVIUS. Modulära hyllsystem, Danmark, 1960-tal.

Poul Cadovius (1911—2011), modulärt hyllsystem/vägghylla, teak, Danmark, 1960-tal,
Hyllsystem bestående av:
2 remsor - L 225 cm,
8 brädor - 80 x 24 cm,
16 hängare/bärare,
Div. skruvar, små delar.

Åldersanpassat skick med tecken på slitage, repor, stötar/flisar och fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Hyllsystem bestående av:
2 remsor - L 225 cm,
8 brädor - 80 x 24 cm,
16 hängare/bärare,
Div. skruvar, små delar.

Antal besök: 473