4411981. EN MIDDAGSSERVERING I MINTON. (ANTAL).
bestående av sju middagstallrikar, åtta soppskålar, åtta dessertskålar, sex sidoplattor, fyra graderade serveringsbrickor, ett par terriner med lock, en soppterrin och fat, en lockad komport och fat och en såsbåt. tallrik 26cm Rd.
slitage fulländad med åldern. Förgyllning gnuggades. Chips.