441110. MATSALSSKÅP, ek, barockstil, 1900-talets mitt.
Två par dörrar med bakomliggande hyllor samt besticklådor i den över delen. Längd 165, bredd 48, höjd 140. Nyckel finns.
Bruks- och åldersrelaterat slitage. En fot lagad spricka. Märken. Repor.
Nyckel/nycklar finns.