4410804. SEKRETÄR, 1800-tal.
4410804. SEKRETÄR, 1800-tal.
Höjd ca 128 cm
Bredd ca 102 cm
Djup ca 44 cm
Djup med skiva utfälld ca 77 cm
Höjd till skiva ca 77 cm.
Bruksslitage. Ytsmuts, maskstunget, repor, märken, skav. Vissa lådskenor är trasiga. Saknas vissa beslag, knoppar. Knäckt högerlist nertill. En bräda saknas i bakstycket.
Höjd ca 128 cm
Bredd ca 102 cm
Djup ca 44 cm
Höjd till skiva ca 77 cm.