stomme i betsad björk med skuren stiliserad dekor.
Lösa plymåer i sits och rygg. Ca höjd 59, 188x88 cm.
Se även (fåtöljer) 4409745.
Slitage, märken, skador på klädsel förekommer.
Se även (fåtöljer) 4409745.