44097. MATSERVIS, 80 delar, "Conway" WH Grindley&Co, England.
10 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 22 förrättstallrikar, 22 assietter, soppterrin med fat, såskanna, bringare, 6 uppläggningsfat, 2 salladierer, 2 uppläggningsskålar.
Krackelyr, enstaka nagg. Bringare med nagg.