Silverring med oktagonformad slipad rökkvarts ca 155ct. (Stenens mått ca 35,4x29,7x17,5 mm)
Inga synliga stämplar.
Ringstorlek ca 19,1
Total vikt ca 43,68 gram.
Mindre ytslitage, ytsmuts.
Inga synliga stämplar.
Ringstorlek ca 19,1
Total vikt ca 43,68 gram.
Mindre ytslitage, ytsmuts.