JOŽE CIUHA. Akvareller, 6 stycken.

4408574. JOŽE CIUHA. Akvareller, 6 stycken.

Proveniens. Enligt säljaren var familjen vänner med konstnären och hans fru. De besökte familjen vid flera tillfällen Stockholm, Värmdö under 1960-talet. Teckningar målade under vistelsen i Värmdö.
Bladmått totalt ca 29 x 21 cm.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksskick.

Antal besök: 295