VASER, 2 st, flintgods, Rörstrand, 1920/30-tal.

4408405. VASER, 2 st, flintgods, Rörstrand, 1920/30-tal.

1 st vas med handmålad blomsterdekor
Höjd ca 36,5 cm

1 st vas med handmålad bladdekor
Höjd ca 14 cm

Märkta Rörstrand 1920-1938.

Mindre ytslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 36,5 cm

Höjd ca 14 cm

Märkta Rörstrand 1920-1938.

Mindre ytslitage.

Antal besök: 190