440831. SERVIS, 86 delar, porslin, Rosenthal, Tyskland, 1900-tal.
24 mattallrikar, 12 djup tallrikar, 12 entrétallrikar, 12 assietter, 4 uppläggningsskålar, 5 uppläggningsfat, såsskål, kanna, 12 kaffe/mockakoppar, kaffe/mockakanna, sockerskål, gräddkanna.
Bruksslitage.