4407909. GOLVLAMPA, Bestlite BL3 Small, Gubi.
Förkromat static med svartlackerad skärm samt fot. Ställbar arm och vinkelbar skärm.
Höjd ca 143 cm, fot diam 28 cm.
Obetydligt bruksslitage, några mindre repor/märken till skärm och fot.
Fungerade vid katalogiseringstillfället.