TAKLAMPA, mässing och glas, sannolikt Eriksmåla Glasbruk. 1900-talets sista kvartal.

440605. TAKLAMPA, mässing och glas, sannolikt Eriksmåla Glasbruk. 1900-talets sista kvartal.

Stomme i mässing, behängd med fasetterad glasblock. Längd 38, bredd 18, höjd exkl. kedja 27 cm.

Bruksslitage. Ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 350