GRETA GERELL. "Polishuset i Le Cannet".

4405175. GRETA GERELL. "Polishuset i Le Cannet".

Olja på pannå, 40 x 32,5 cm, inklusive ram 51,5 x 44 cm. Signerad och daterad Gerell -46 Polishuset i le Cannet.

Smärre krackelyrer och ytsmuts, annars inga anmärkningar.

Greta Gerell (1898–1982)

Tema

Greta Gerell - ett konstnärskap

Gör en kostnadsfri värdering!

Greta Gerell (1898–1982)

Tema

Antal besök: 741