PORSLIN, Kina, 1900-tal 3 delar.

4404982. PORSLIN, Kina, 1900-tal 3 delar.

Parti kinesiskt porslin i vitt porslin med dekor i underglasyrblått.

Består av:
Lockskål med drake, höjd 4 cm, diameter 9 cm
Vas för penseltvätt, höjd 14 cm
Mindre karaff för sake, höjd 13 cm.

Mindre bruksslitage, inga övriga anmärkningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Består av:

Antal besök: 384