4404746. MODULSOFFA i skinn, 6 sektioner, 1900-talets andra hälft.
Soffa som går att bygga ihop eller dela hur man vill. 3 hörnmoduler och 3 raka moduler.
Bredd rak modul ca 70 cm
Bredd hörnmodul ca 84 cm
Rygghöjd ca 66 cm
Sitthöjd ca 41 cm
Djup ca 78 cm.
Bruksskick. Fläckar och revor i tyget förekommer. Enstaka fästen undertill saknas.