4402861. MORMORKLOCKA, 1900-TALETS BÖRJAN.
Mässingurtavlan på 7 1/2 tum signerad Tempus Fugit till en tretågrörelse. Höjd 159cm. Med pendel och nyckel. Inga vikter.
Olika märken på träet, säljs i otestat skick. Se bilder online.
Nyckel/nycklar finns.