4401366. SVEN MARKELIUS. Stolar, "Orkesterstolen", Stapelbara, 1900-tal (6 st).
Höjd: 81 cm
Sitthöjd: 47 cm
Bredd: 45,5 cm.
Bruks- och åldersbaserat slitage, märken, repor och mindre färg/materialbortfall, inga övriga anmärkningar.
Sven Markelius (1889–1972)