TAKLAMPA, Swedish Modern, 1940-tal.

4400289. TAKLAMPA, Swedish Modern, 1940-tal.

Möjligen Björkås.
Plisserad skärm med en inre skärm. Stomme av bemålad metall. 2 ljuspunkter.

Höjd till takkopp 115 cm
Bredd 70 cm
Djup 33 cm.

Fungerade vid katalogiseringstillfället. Ingen funktionsgaranti lämnas. Brukslitage, ålderslitage. Förekommer färgbortall på stomme.

Gör en kostnadsfri värdering!

Möjligen Björkås.

Höjd till takkopp 115 cm
Bredd 70 cm
Djup 33 cm.

Antal besök: 359