Ek, skuren dekor, broderad klädsel med dekor av kvinna och djur. Sannolikt material från systrana Hultgren, Stockholm.
Höjd 116cm, sitthöjd 45cm.
Bredd 66cm.
Djup 65cm.
Bruks- och ytslitage, repor, märken.
Höjd 116cm, sitthöjd 45cm.
Bredd 66cm.
Djup 65cm.