ARMLÄNSSTOL, BAROCKSTIL.

ARMLÄNSSTOL, BAROCKSTIL.
4399934. ARMLÄNSSTOL, BAROCKSTIL.

Ek, skuren dekor, broderad klädsel med dekor av kvinna och djur. Sannolikt material från systrana Hultgren, Stockholm.
Höjd 116cm, sitthöjd 45cm.
Bredd 66cm.
Djup 65cm.

Bruks- och ytslitage, repor, märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 116cm, sitthöjd 45cm.
Bredd 66cm.
Djup 65cm.

Antal besök: 726