LM ERICSSON MORSETELEGRAF med NYCKEL, 1900-talets första hälft.

439988. LM ERICSSON MORSETELEGRAF med NYCKEL, 1900-talets första hälft.

Märkt A.B L M Ericsson Stockholm nr 5869, 1900-talets första del, mässing, monterade på ek- och mahognyplattor, höjd 41 cm, tvenne böcker medföljer.

Bruksslitage, gångverket fungerar, rullen rör sig vid tillslag, i övrigt ej funktionstestad eller genomgången.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 710