SKÅL, LERGODS, VAS, KERAMIK.

SKÅL, LERGODS, VAS, KERAMIK.
4399688. SKÅL, LERGODS, VAS, KERAMIK.

Invändigt glaserad lergodsskål, höjd 10 cm, diameter 26,5 cm.
Glaserad keramikvas, stämplad "HJH" på undersidan. Höjd 14 cm, diameter 13 cm.

Ålder och bruksrelaterat slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 122