Tennstop, Österrike, 1700-tal.

4398916. Tennstop, Österrike, 1700-tal.

Höjd 24 cm, diameter vid fot 11,2 cm.
Tre stämplat på överkant hänkel bla med Krems.
Graverat på lock: Anna Eliesabet Schingern 1780.

Slitage repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage repor.

Antal besök: 156