FÄLLBORD, rokoko, 1700-talets mitt.

4398887. FÄLLBORD, rokoko, 1700-talets mitt.

Bemålat i blågrönt med motiv av puttis på skivan, enligt etikett på undersidan renoverad 1930 i Stockholm, mått ca 70, 97 x 69 cm.

Slitage, färgbortfall, märken, saknar del av fot, lös medföljande del.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 543