SNEDKLAFFSEKRETÄR, senbarock, 1700-tal.

4398645. SNEDKLAFFSEKRETÄR, senbarock, 1700-tal.

Med otydlig Stockholms Snickarämbetes stämpel, fanerad i valnöt, alm och björk, beslag i brons, mått ca 104, 97 x 56 cm.

Renoverad, lagningar, märken, avslagen knopp, torrsprickor.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 765