4398645. SNEDKLAFFSEKRETÄR, senbarock, 1700-tal.
Med otydlig Stockholms Snickarämbetes stämpel, fanerad i valnöt, alm och björk, beslag i brons, mått ca 104, 97 x 56 cm.
Renoverad, lagningar, märken, avslagen knopp, torrsprickor.
Nyckel/nycklar finns.