1 Collier, sterlingsilver med öppningsbart, genombrutet hänge, stämplat "ENGELSRUFER" i vilket kan stoppas in en bjällrande kula, två olika medföljer, längd ca 41 cm, diameter ca 12 mm samt 1 ring, sterlingsilver med ställvis förgyllning, storlek 18.
Bruksslitage.
Bruksslitage.