4398193. SPEGEL med KONSOLL, Empir (2).
Mahognyfanérad fur. Konsoll med låda i sarg. Konsoll ca höjd 82 cm, 65x35 cm.
Spegel ca 173x64 cm.
Åldersrelaterat slitage, fanerbortfall, märken. Låda senare renoverad och kompletterad. Senare spegelglas. Lös faner til låda medföljer.