KISTA, flätad, sekelskifte 1800/1900.

4398140. KISTA, flätad, sekelskifte 1800/1900.

Sista resan gjord 1953 med Swedish Lloyd Line. Innan dess använd till sjöss av en sjökapten.
Mått 74x47 cm. Höjd 58 cm.

Bruksslitage, åldersrelaterat slitage och små skador på träet. Damm.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mått 74x47 cm. Höjd 58 cm.

Antal besök: 228