KARMSTOLAR, 2 stycken rokoko, 1700-tal.

4398130. KARMSTOLAR, 2 stycken rokoko, 1700-tal.

Två karmstolar med bemålad stomme i trä, och fast textilklädd sits.
Mått: höjd 91 cm, sitthöjd 46 cm.

Rester av originalbemålning. Bruks- och åldersrelaterat slitage, renoveringar. Senare klädsel.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 423