CARIN NILSON. (1884-1973) Skulpturer, 4 st. Gips. "Östan", "Västran", "Nordan" och "Sunnan". Signerade och delvis daterade 1944.

439800. CARIN NILSON. (1884-1973) Skulpturer, 4 st. Gips. "Östan", "Västran", "Nordan" och "Sunnan". Signerade och delvis daterade 1944.

Västan daterad 1944. Sunnan patinerad.
Höjd 22, 23, 29 samt 35.5 cm.

Ytslitage. Nagg. Smutsade.

Carin Nilson (1884–1973)

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 22, 23, 29 samt 35.5 cm.

Ytslitage. Nagg. Smutsade.

Carin Nilson (1884–1973)

Antal besök: 898