DAMSKRIVBORD, nyrokoko, 1800-talets mitt.

439773. DAMSKRIVBORD, nyrokoko, 1800-talets mitt.

Fanerad med mahogny. Beslagav mässing. Skuren och svarvad dekor. Längd 123. Bredd 61. Höjd 77 cm.

Slitage. Repor och märken. Senare lackering.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 806