VAS, stengods, Saxbo, Danmark, 1930-tal.

4397680. VAS, stengods, Saxbo, Danmark, 1930-tal.

Modell nr 16. Glaserad i blå toner. Höjd ca 16 cm.

Proveniens
Jan Hellners samling, Stockholm. Därefter i arv inom familjen.

Obetydligt ytslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Proveniens

Obetydligt ytslitage.

Antal besök: 349