439750. DESSERTBESTICK, sterling silver och pärlemor, Thomas Levesley, Sheffield, England, 18/1900-tal. Bruttovikt 423 gram.
Graverad dekor i form av vinrankor.
6 st gafflar, längd 15,5 cm.
6 st knivar, längd ca 19 cm.
Bruks- och åldersrelaterat slitage. Ett skaft till gaffel med spricka.