Furu. Ett dörrpar med bakomliggande hyllplan. En låda under dörrpar. Längd 78. Bredd 33. Höjd 165 cm.
Slitage. Torrsprickor. Lagning vid dörr. Senare benställning.
Nyckel/nycklar finns.