SLAGBORD, 1800-tal.

SLAGBORD, 1800-tal.
4396753. SLAGBORD, 1800-tal.

Bemåla furu. Låda i sarg. Höjd ca 76, ihopfält ca 45 cm, klaff längd ca 61 cm.
Bordsskivans mått med uppfällda klaffar ca 95x170 cm.

Åldersrelaterat slitage, senare bemålat, en klaff i behov av limning / lös.

Gör en kostnadsfri värdering!
4396753. SLAGBORD, 1800-tal.

Antal besök: 349