AINA STENBERG, servis, 41 delar, "Tomtejul", Rörstrand.

4396347. AINA STENBERG, servis, 41 delar, "Tomtejul", Rörstrand.

Bestående av:
6 mattallrikar, diameter 24 cm.
7+5 assietter, två modeller, diameter 21 cm.
13 skålar, diameter 16 cm.
6 fakkerkoppar med fat, kopparnas diameter 7, fatens 13,5 cm.
Karott med lock, diameter 18 cm.
Serveringsskål, diameter 24 cm.
2 uppläggningsfat, längd 22-37,5 cm.

Smärre bruksslitage. En kaffekopp med litet kantnagg vid öra.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bestående av:
13 skålar, diameter 16 cm.

Antal besök: 449