Vas i mässing, höjd 30,5 cm.
Ytterfoder, 3 delar,"Scheurich" keramik Germany, höjd 12, diameter 14, höjd 20, diameter 23,5 cm.
Fat, Upsala Ekeby, 27 x 22,5 cm.
Sparbössa, hund, troligen Tillinge
m.m.
Bruksslitage, nagg kan förekomma.
Vas i mässing, höjd 30,5 cm.
m.m.