BOXNING, tidningar, fotografier, program, 1900-talets andra hälft.

4395682. BOXNING, tidningar, fotografier, program, 1900-talets andra hälft.

Auktionspost med blandad boxningsmemorabilia:
Fotografier, 3 st, uppsatta på hårdpapp, mått/st 38x29 cm.
Rekordmagasinet (Tidningen Rekord), 51 st, 1950/60-tal, boxningsrelaterade exemplar.
Pärmar med tidningsklipp mm, 3 st, mycket om Cassius Clay.
Matchprogram, Ullevi 14 sept 1958.
Guld i nävarna, bildberättelse om Ingemar Johansson, 2 st.
Boxning, bok av Jack Dempsey, tryckt 1951.
Svensk boxning under 75 år, bok tryckt 1994.

Varierat bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Varierat bruksslitage.

Antal besök: 300