3 delar, serveringsset, silver, bricka, gräddkanna med hänkel i svärtat trä samt sockerskål, ciselerad blomsterdekor, 1900-talets andra del.
Alla delar stämplade kattfot S 835.
Mått på bricka ca 18 x 13 cm
Höjd på gräddkanna ca 7,5 cm
Höjd på sockerskål ca 5 cm
Total vikt ca 274 gram.
Monogramgravyr på bricka.
Milt ytslitage.
Mått på bricka ca 18 x 13 cm
Höjd på gräddkanna ca 7,5 cm
Höjd på sockerskål ca 5 cm
Total vikt ca 274 gram.
Monogramgravyr på bricka.
Milt ytslitage.