Med spelplan för schack, kvarnspel och backgammon.
Med fullt set schackpjäser och sex tärningar. Femton vita och femton svarta pjäser för kvarnspel och backgammon.
Mått hopvikt ca 38,5 x 38,5 cm.
Bruksslitage. Repor och fläckar.