WW2 BRITTISKA ARMÉMACHETE.

WW2 BRITTISKA ARMÉMACHETE.
4393354. WW2 BRITTISKA ARMÉMACHETE.

Andra världskrigets brittiska armémachete, hållen i grönmålad träskida, bältesögla stämplad med tillverkaren 'B.H.G., bred pil och datum 1944, 54 cm lång.

Blad med ytrost, slitage på handtag och slida, total längd 54 cm.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 212