PETER OPSVIK. Stokke Möbler. tresits, ”Globe” -modell, Norge 1980-tal.

4393306. PETER OPSVIK. Stokke Möbler. tresits, ”Globe” -modell, Norge 1980-tal.

Peter Opsvik för Stokke Møbler, soffa/tresits, 'Globe' modell, Norge 1980-tal, lackerad bokkonstruktion, stoppad med skum och täckt med rött, mönstrat tyg,
Mått ca.: h. 98 cm, sitshöjd 42 cm, W. 210 cm, djup 89 cm.

Åldersanpassade tecken på användning och gnidning, repor och gnidning på platser, skum delvis härdad, med partiella färgrester på ramen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 352