4393212. SERVERINGSVAGN, 1900-talets mitt.
Fanerad i olika träslag. Lös serveringsbricka. Skiva i råglas. Genomgående låda i sarg. Underliggande skiva. På hjultrissor.
Längd ca 79 cm. Bredd ca 45 cm. Höjd ca 60 cm.
Bruksslitage. Repor och fläckar. Slitna hjultrissor.