ERIC SIGFRID PERSSON. SOFFA OCH FÅTÖLJ, "FLYTANDE DESIGN", 1970-TAL.

4393188. ERIC SIGFRID PERSSON. SOFFA OCH FÅTÖLJ, "FLYTANDE DESIGN", 1970-TAL.

Svart läder, aluminium underrede.
Soffa, tre sits, höjd 82cm, sitthöjd 42cm, bredd 200cm, djup 77cm.

Fåtölj, höjd 79cm, sitthöjd 42cm, bredd 79cm, djup 81cm.

Bruks- och ytslitage. Klädsel med patina, repor, märken, fläckar. Fåtöljens klädsel med skador, ostadig.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 643